This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Rodzina zastępcza to prawdziwy dom dla dzieci, którymi – z różnych powodów – nie mogą się opiekować rodzice biologiczni, rodzina zastępcza to po prostu szczęśliwa rodzina, w której wychowują się szczęśliwe dzieci. Chcesz podarować dziecku uśmiech? Dołącz do nich, zostań rodzicem zastępczym!

ZOSTAŃ RODZICEM ZASTĘPCZYM 

Rodzina zastępcza to prawdziwy dom dla dzieci, którymi – z różnych powodów – nie mogą się opiekować rodzice biologiczni, rodzina zastępcza to po prostu szczęśliwa rodzina, w której wychowują się szczęśliwe dzieci. Chcesz podarować dziecku uśmiech? Dołącz do nich, zostań rodzicem zastępczym!

Rodzinna piecza zastępcza to służba na rzecz dziecka i jego rodziny

Rodzina zastępcza jest częścią systemu na rzecz pomocy dziecku i jego rodzinie. System ten tworzy zarówno opiekun zastępczy, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, rodzina naturalna oraz asystent rodziny wspierający rodzinę naturalną, a także sędzia decydujący o losie dziecka, kurator oraz inne instytucje świadczące usługi na rzecz dziecka i rodziny w kryzysie (organizacje pozarządowe, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej). Dzieci, które potrzebują rodzin zastępczych, najczęściej posiadają już swoją historię, pamięć oraz więź z rodziną naturalną. Ich rodzice mają ograniczone prawa rodzicielskie oraz zagwarantowane prawo do kontaktów z dzieckiem (pod warunkiem, że sąd nie postanowi inaczej). 

 

System rodzinnej opieki zastępczej powstał w odpowiedzi na wszystkie potrzeby dziecka, które nie może pozostać w swojej rodzinie naturalnej.

Piecza zastępcza zapewnia:

  1. pracę z rodziną umożliwiającą powrót dziecka do rodziny lub gdy jest to niemożliwe –dążenie do przysposobienia dziecka;
  2. przygotowanie dziecka do:
    • godnego, samodzielnego i odpowiedzialnego życia,
    • pokonywania trudności życiowych zgodnie z zasadami etyki,
    • nawiązywania i podtrzymywania bliskich, osobistych i społecznie akceptowanychkontaktów z rodziną i rówieśnikami, w celu łagodzenia skutków doświadczania straty i separacji    oraz zdobywania umiejętności społecznych;
  3. zaspokojenie potrzeb emocjonalnych dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem potrzebbytowych, zdrowotnych, edukacyjnych i kulturalno-rekreacyjnych.

 

Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu serdecznie zaprasza osoby, które chciałyby zostać rodziną zastępczą, w tym zawodową lub niezawodową bądź prowadzić rodzinny dom dziecka.

Aby zostać rodzicem zastępczym zgłoś się do Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu.  

Szczegółowe informacje uzyskać można
pod numerem telefonu 84 627 - 07 - 73 i adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.